П`ятниця, 19.10.2018, 02:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Відгуки/Пропозиції
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Тема:
Текст повідомлення *:
Код безпеки *:

Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Освіта Володимир-Волинського району Волинської області

Головна » 2018 » Березень » 3 » Засідання освітянської колегії
17:43
Засідання освітянської колегії

 2 березня 2018 року, відбулося засідання колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, участь в роботі якої взяли очільниця краю Наталія Василець та заступник голови районної ради Алла Мельник.
На розгляд членів колегії виносилися питання щодо основних аспектів розвитку дошкільної освіти району, програми підготовки та професійного розвитку вчителів Нової української школи, розвитку позашкільної освіти краю. Також керівники презентували результативність роботи установ і закладів освіти в 2017 році та завдання на 2018 рік.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун акцентувала увагу на основних моментах реформування галузі освіти.
Зокрема, вона зауважила, що 28 вересня 2017 року Уряд чітко окреслив шлях перетворення освіти. Прийнятий Закон України “Про освіту» на додачу до знань прописав 10 компетентностей для школярів. Це те, чим в процесі навчання має оволодіти учень: спілкування державною та іноземними мовами, математична компетентність, загальнокультурна, екологічна, підприємливість, інноваційність, уміння навчатися упродовж життя.
- Нова школа потребує вмотивованого вчителя, який стане агентом змін і буде виступати як тьютор, фасилітатор, мейкер навчального процесу. Все це вимагає кардинальних змін у його професійній освіті, стимулювання та підтримки новаторських пошуків педагогів, - зазначила Оксана Андріївна. - Реформа освіти дуже складна для реалізації, за графіком впровадження буде тривати аж до 2029-2030 років і дорого коштує, але найбільш виправдана інвестиція, тому що вкладена у людський капітал. У 2017 році уже підвищено зарплату вчителя у єдиній тарифній сітці на 2 тарифні розряди, для вчителів району ми зберегли 20% підвищення за престижність.


Затвердження Державного стандарту початкової освіти сприятиме забезпеченню потреб держави у навчанні та вихованні підростаючого покоління, модернізації навчально-виховного процесу в закладах початкової освіти, підвищенню якості освітніх послуг та створить умови для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів, що відповідає світовим тенденціям розвитку освіти.


І експеримент 2017 — 2018 років, за словами головного педагога району, має показати сильні й слабкі сторони нової освіти, позаяк з наступного навчального року всі українські першокласники почнуть учитися за стандартом Нової української школи.
- Один із викликів на етапі всеукраїнського втілення — це якісне матеріально-технічне забезпечення, адже в нових класах має бути комфортно й приємно навчатися. Саме на ці потреби у районі вже передбачене фінансування у розмірі 67 тис грн на придбання сучасного оснащення для кабінетів початкової освіти, - проінформувала Оксана Бігун.- Це забезпечить створення належних умов для здобуття якісної освіти учнів, яка відповідає світовим, зокрема – європейським, стандартам.

Категорія: ВОМС | Переглядів: 83 | Додав: РМК